Sīkdatņu Lietošanas Politika

I.Vispārīgie noteikumi 
1.1. Sīkdatnes lietošanas politika tīmekļa vietnē (turpmāk tekstā - Sīkdatņu politika, šī politika) ir aprakstīta sīkdatņu izmantošana Sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Mer-ka-ba”, vienotais reģistrācijas nr. 40103159635, juridiskā adrese: Ķekavas nov., Baloži, Šķūņu iela 10, LV-2112., (turpmāk tekstā “Sabiedrība”) vietnē https://avtopodbor.lv, noradīti sīkdatņu lietošanas nolūki, kā arī lietotāju tiesības mainīt un izvēlēties sīkdatņu lietošanu atbilstoši savam vajadzībām.
1.2. Kontaktinformācija, ja lietotājam ir radies jautājums par sīkdatņu izmantošanu, var sazināties ar Sabiedrību, izmantojot šādu e-pastu: info@avtopodbor.lv.

II. sīkdatņu aprakstošā definīcija
2.1 Sīkdatne ir neliela teksta datnes, kuras tīmekļa pārlūkprogramma (piemērām, Internet Explorer, Firefox, Safari u.c.) saglabā lietotāja galiekārtā datorā vai mobilajā ierīcē) brīdī, kad lietotājs apmeklē  tīmekļa vietni https://avtopodbor.lv  lai identificētu pārlūkprogrammu un/vai iestatījumus. Tādējādi  tā palīdz analizēt vietnes izmantošanu, t.sk., lai izprastu apmeklētāju darbības un tādējādi ļautu uzlabot un izveidot lietotājiem ērtāku tīmekļa vietni. 
2.2.Lietotājs var atspējot vai ierobežot sīkdatņu izmantošanu, taču bez sīkdatnēm nebūs iespējams pilnvērtīgi izmantot visas vietņu funkcijas. Atkarībā no veicamajām funkcijām un izmantošanas mērķa, Sabiedrība izmanto obligātas un/vai funkcionālās un/vai analītiskās sīkdatnes.
2.3. Sīkdatņu apstiprināšana un atspējošana apmeklējot Sabiedrības  vietni, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. 
2.4.Aizverot šo ziņojuma logu, lietotājs apstiprina, ka ir iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem un tiem piekrīt. Attiecīgi, sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir lietotāja piekrišana. 

III. IZMANTOTĀS SĪKDATNES
3.1. Funkcionālās sīkdatnes nodrošina iespēju atcerēties lietotāja izvelētos uzstādījumus un veiktās izvēles, lai lietotājs varētu lietot tīmekļa vietni. Šīs sīkdatnes glabājas lietotāja iekārtā pastāvīgi. 
3.2. Analītiskās sīkdatnes (ga) - apkopo informāciju, kā lietotājs lieto timekli vietni un apmeklētības statistiku (Google Analytics). Informācija tiek lietota analīzes nolūkos, lai noskaidrotu, kas interesē vietnes lietotājus, un varētu uzlabot vietnes funkcionalitāti, padarīt to ērtāk lietojamu. Analītiskās sīkdatnes identificē tikai lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti. Atsevišķos gadījumos dažas no analītiskajām sīkdatnēm vietnes īpašnieka vietā saskaņā ar tā norādījumiem un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem pārvalda trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Ads. Analitiskās sīkdatnes Izmanto, lai samazinātu vaicājumu biežumu — ierobežotu datu vākšanu lielas plūsmas tīmekļa vietnēs. (vairāk informācija par Google Analytics sīkdatni www.google.com)
Apkopotā informācija tiks nosūtīta un uzglabāta Google Inc. serveros, kas atrodas daudzās valstīs visā pasaulē. Informācija var tikt apstrādāta serverī, kas neatrodas Latvijā vai Eiropas Savienībā.    

IV. SĪKDATŅU IZMANTOŠANAS NOLŪKS
4.1. Sabiedrība izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu tīmekļa vietni un tā lietošanas pieredzi, tas ir nodrošinātu tīmekļa vietnes  funkcionalitāti un /vai pielāgotu tīmekļa vietnes funkcionalitāti lietotāja lietošanas paradumiem – tai skaitā valodai un/vai iegūtu statistikas datus par tīmekļa vietnes apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, vietnē pavadīto laiku. 

V. ATTEIKŠANĀS NO SĪKDATŅĒM
5.1. Lietotājs var mainīt pārlūkprogrammas iestatījumus, lai atteiktos no jaunām sīkdatnēm un izslēgtu esošās vai vienkārši informētu Jūs par jaunu sīkdatņu nosūtīšanu uz Jūsu ierīci. Vairāk lasīt www.allaboutcookies.org
5.2. Ikvienas tīmekļa pārlūkprogrammas drošības iestatījumos iespējama sīkdatņu ierobežošana un dzēšana. Tomēr jāņem vērā, ka nevar atteikties no obligāto un funkcionālo sīkdatņu lietošanas, jo bez tām vietnes pilnvērtīgas lietošanas nodrošināšana nav iespējama.
5.3. Pēc vēlēšanās lietotājs var sīkdatnes kontrolēt un izdzēst. To iespējams izdarīt ar visām sīkdatnēm, kas ir lietotāja datorā, un lielāko daļu pārlūkprogrammu var iestatīt tā, lai tiktu bloķēta sīkdatņu ievietošana ierīcē. Taču tādā gadījumā lietotajam, iespējams, manuāli būs jāpielāgo iestatījumi ikreiz, kad tās apmeklēs tīmekļa vietni, un turklāt pastāv iespējamība, ka daži pakalpojumi un funkcijas nedarbosies. 
5.4. Ja lietotājs nevēlās, lai Sabiedrība neiegūtu informāciju par lietotāja aktivitātēm mūsu tīmekļa vietnē, Jums jāaktivizē Google Analytics Opt-out Browser Add-on  papildrīks. 

VI. SĪKDATŅU GLĀBAŠANAS TERMIŅŠ
6.1. Ja nav noteikts citādi, sīkdatnes tiek glabātas, kamēr tiek izpildīta darbība, kādam nolūkam tās vāktas, un pēc tam tās tiek dzēstas.